Muusikatöö

Paistu kogudusel puuduvad oma muusikakollektiivid. Mitmel 2019. aasta  jumalateenistusel ja palvusel esinesid erinevad ansamblid. Surnuaiapüha jumalateenistustel Paistu ja Tuhalaane kalmistul saatis koguduse laulu koguduse organist elektrilisel klahvinstrumendil.

Koguduse muusikajuhi koostöö koguduse juhatuse ja koguduse vaimulikuga on intensiivne, aktiivne ja viljakas nii muusikategevuse kavandamisel, korraldamisel, teostamisel kui järeltöös. Arvestades Paistu Maarja koguduse suurust, ressursse ning asukohta (10 min kaugusel Viljandist) on kogduse muusikatöö suurepärane.

Kirikus toimus kokku 2 muusikalist mõtisklust ning 5 kontserti.

• 10. aprillil esitas organist Tuuliki Jürjo Paistu kirikus “Paastuaja palved” (järelvaadatavad ja -kuulatavad YouTubes);
  • 12.aprillil esitas ja      salvestas organist Tuuliki Jürjo Paistu kirikus oma uue teose Pühadeblues;
  • 21. mail kell 18 toimus Paistu Maarja kirikus Taevaminemispüha õhtukontsert-palvus armulauaga, Orelil Tuuliki Jürjo, Kavas: Buxtehude, Bach, Franck, Jürjo;
  • 2. juulil kell 19 toimus Paistu Maarja kirikus kontsertpalvus OH KRISTUS, VALGUS OLED SA Laulis ansambel “In Unison”, torupillil Susanna Viktoria Mõtsmees, kitarril Tõnis Tulp, orelil Anu Röömel ja Tuuliki Jürjo. Kavas: regilaulud, rahvakoraalid, Sillamaa, Jürjo jt;
  • 2.augustil kell 14 toimus Paistu Maarja kirikus kontsert-palvus Suve värvid. Jelena Ossipova – kitarr, Svetlana Kekiševa – orel Ja kavas: Rodrigo, Weiss, Tarrega, Sumera, Vähi jt;
  • 06.septembril toimus kirikus Viljandi orelifestivali lõppkontsert kell 18 Paistu maarja kirikus; Hinge puudutus; Janika Lentsius, flööt, Maris Oidekivi-Kaufmann orel. Pärast kontserti toimus vastuvõtt esinejatele, korraldajatele ja külalistele kogduse pastoraadis;
  • 1. advendil toimus kontsert-palvus koos advenditule süütamisega. Tavaolukorras oleks olnud kontserdil laulmas kohalike kogukondade lapsed, kuid selle aasta eriolukorras oleks selline kontsert pidanud ära jääma, kuna aga kirikuaasta ikkagi tahab väärikat alustamist, siis tegime kontserdiosa oma jõududega ja ise – orelil Tuuliki Jürjo.

Paistu Maarja kirikus on August Terkmanni poolt 1913.a. valmis saanud vileorel, selle traktuur on pneumaatiline, manuaale on kaks ja registreid 25. 2020.aastal jätkus Paistu kiriku 107 aastase oreli hooldusremont ja vajaduspõhine häälestamine (meister Olev Kents). Oreli seisukord on rahuldav, see vajab pidevat hooldust ning meister Kents on oivaline. Tegelikult aga vajab orel uut pulti (elektrilist), sest olemasolev on juba ehitatud selliseks, et see ei saagi kunagi toimima nii, nagu meister seda oma peas kavandas.

Lisaks vileorelile on kogudusel kolm elektrilist muusikainstrumenti, mis meenutavad klahvpille, kuid millega musitseerida ei saa, ning üks klaver, millel on koikahjustused ning mille häälestamine peaks samuti olema reeglipärane. Seetõttu on nii välijumalateenistuste, talviste pastoraadis toimuvate jumalateenistuste kui muude sündmuste tarbeks mõttekas soetada kvaliteetne elektri-klaver koos mobiilse toiteallika, jalgade ja transpordikotiga.

Postituste rubriigid

Külasta ka meie Facebooki lehte!